Site Loading

Być może nie słyszeli Państwo o wyjątkowym ośrodku, który powstał tylko i wyłącznie z myślą o Janie Pawle II. Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” znajduje się w Krakowie. Oczywiście nazwa centrum nawiązuje do słów tego wyjątkowego Świętego, których użył na początku swojej papieskiej drogi, a które stały się z czasem bardzo popularne i przywoływane są do dzisiaj bardzo często.

Krakowski ośrodek to bardzo rozbudowany projekt, który jest odpowiedzialne za upowszechnianie dziedzictwa Jana Pawła II. Trzeba również dopowiedzieć, że prace cały czas trwają i będziemy świadkami powstawania kolejnych części. Centrum jednak działa bardzo prężnie, ważną informacją jest fakt, że od ponad 3 lat w dolnej kaplicy Sanktuarium znajduje się relikwiarz papieski, w którym umieszczono ampułkę z krwią św. Jana Pawła II. Można ją spotkać w mensie ołtarzowej.

Centrum Jana Pawła IIJedną z ciekawszych budowli Centrum jest kościół św. Jana Pawła II, który został poświęcony w 2013 roku. Został zaprojektowany przez cenionego architekta Andrzeja Mikulskiego. Został zbudowany na planie ośmiokąta, pod względem stylu nawiązując do takich budowli jak kościół św. Witalisa. Obok kościoła ma także powstawać wieża widokowa.

Close