Site Loading

Jaka jest najtańsza sieć komórkowa w Polsce?

Jaka jest najtańsza sieć komórkowa w Polsce?

W Polsce mamy kilka popularnych sieci komórkowych, które konkurują między sobą nie tylko zakresem usług, ale także cenami. Wiele osób zastanawia się jednak, który z operatorów jest najtańszy. Warto przyjrzeć się tej kwestii, sprawdzając zakres usług oraz opłaty, które muszą ponosić abonenci. Dzięki temu wybór najlepszej sieci komórkowej może okazać się bardzo prosty.

Operatorzy infrastrukturalni

Operatorzy sieci komórkowej posiadający własną infrastrukturę, to najwięksi giganci na polskim rynku. Należy do nich Orange, T-mobile, Plus oraz Play. Nie ma wątpliwości, że oferują oni najtańsze oferty z telefonami. Standardem są obecnie darmowe połączenia na telefony komórkowe, stacjonarne, MMS oraz SMS. Plus oferuje dodatkowo 24 GB internetu miesięcznie z dobrej jakości telefonem (Samsung Galaxy Note 10+) od 189 złotych miesięcznie. Podobna oferta w Orange, jednak z 15 GB internetu, zaczyna się od 220 złotych miesięcznie. T-Mobile proponuje klientowi aż 70 GB internetu do wykorzystania za 149 zł miesięcznie. Najkorzystniejsza wydaje się jednak oferta od Play, w której nielimitowane połączenia, wiadomości oraz 35 GB internetu każdy ma w pakiecie. Z telefonem komórkowym, zapłacimy miesięcznie jedynie 80 złotych. Warto pamiętać, że oferty największych operatorów zmieniają się dynamicznie, dlatego warto z nich korzystać, jeśli warunki wydają się korzystne. W kolejnym miesiącu pakiety i promocje mogą być całkiem inne.

Operatorzy wirtualni

Ciekawą propozycją dla osób, które chcą oszczędzić, są tzw. operatorzy wirtualni. Nie posiadają oni własnej infrastruktury technicznej, dlatego płacą największym operatorom za jej udostępnienie. Mimo tego, koszty jakie ponoszą są stosunkowo niewielkie, dlatego mogą proponować klientowi korzystną ofertę, zachowując przy tym jakość usług największych operatorów. Niestety, proponowane oferty nie obejmują telefonów komórkowych. Ciekawą ofertę proponuje sieć OTVARTA. Za przeniesienie numeru i jego utrzymanie, możemy zapłacić…3,99 zł! Lajt Mobile proponuje nielimitowane połączenia oraz wiadomości wraz z 30 GB internetu za 19,99 zł. W Premium Mobile pakiet z 20 GB internetu otrzymamy za 24,70 złotych natomiast Red Bull Mobile taką samą ofertę proponuje za 25 złotych miesięcznie.

Który operator jest najtańszy?

Najmniej zapłacimy wybierając któregoś z operatorów wirtualnych, jednak wówczas telefon musimy kupić na własną rękę. Oferty z telefonem okazują się korzystne w sieci Play, jednak operatorzy z miesiąca na miesiąc potrafią zmieniać swoje usługi. Wiele promocji znajdziemy przykładowo w okresie świątecznym, kiedy to opłaca się przenosić numer czy zawierać nowe umowy.

Close