Tytułowa kadzielnica to jedna z najbardziej znanych kadzielnic, która ujrzała światło dzienne prawdopodobnie około 1100 roku. Niejasności są związane również z miejscem wykonania. Niektóre ze źródeł podają Nadrenię, a jeszcze inne Lotaryngię. Widoczna na zdjęciu przepiękna kadzielnica jest nie tylko odlana z brązu, ale również została precyzyjnie wyrzeźbiona oraz pozłacana.
Historia tego naczynia liturgicznego niesie ze sobą wiele historii i symbolik. Motywem przewodnim jest bez wątpienia historia Zbawienia, która występuje pod postacią dymu z kadzidła, który przypomina o nieśmiertelności oraz boskim wymiarze Jezusa Chrystusa.
Jeśli przyjrzymy się bliżej, możemy zauważyć proroków, którzy nawiązują do Nowego Przymierza, a także ofiary Chrystusa, o której mówił już wcześniej Abel, a także kapłan Melchizedek oraz patriarcha Abraham, którzy są widoczni na daszkach figurki. Najbardziej widoczny jest jednak Salomon, który jako król zasiada na tronie na samej górze wieżyczki, a dookoła znajduje się czternaście lwów.
Doskonale widać, że autor tego dzieła (najprawdopodobniej był do Gozbertus) poświęcił wiele czasu na zadbanie na każdy, najmniejszy detal tej postaci, która w rękach trzyma berło oraz globus cruciger, czyli jabłko królewskie.
Efekt wizualny jest naprawdę niesamowity, a jeśli dodamy do tego, że każda cześć tej kadzielnicy ma swoją symbolikę oraz fakt, że to naczynie miało również swoje funkcje praktyczne, to otrzymujemy kapitalny romański trybularz.