Site Loading

Żadna msza święta nie byłaby kompletna, gdyby nie kielichy mszalne. To te przedmioty zajmują bardzo ważne miejsce nie tylko na ołtarzu podczas sumy, ale też ogólnie w tradycjach i historii Kościoła. Choć lata mijają – pozostają tak samo szykowne, eleganckie, solidne i natchnione jak przed wiekami, choć często nieco różnią się stylistyką. Zerknijmy na kunszt współczesnych kielichów mszalnych na przykładzie kilku znalezionych w ofertach internetowych sklepach sakralnych.

Kielich mszalny liturgiczny złocony 0213

https://e-religijne.pl/pl/p/Kielich-mszalny-liturgiczny-zlocony-0213/6121

Ten piękny kielich liturgiczny mierzy sobie wysokość rzędu 17 centymetrów. Warto zwrócić uwagę na jego piękne złocenia i klasyczny kształt. To propozycja piaskowana i bardzo wyjątkowa z racji tego, iż część kielicha jest w eleganckim bordowym kolorze.

Kielich mszalny liturgiczny złocony 0220

https://e-religijne.pl/pl/p/Kielich-mszalny-liturgiczny-zlocony-0220/6122

Kielich mszalny liturgiczny złocony 0220 nieco różni się od swojego poprzednika formą i wykonaniem, lecz podobnie jak wcześniejszy jest tak samo pięknie i solidnie wykonany. Cały ozłocony, przyciąga wzrok z racji srebrzonym zdobień. Jest też wyższy niż pierwszy przykład -mierzy sobie aż 21 cm wysokości.

Kielich mszalny 64182

https://www.sklepzdewocjonaliami.pl/kielichy-mszalne-liturgiczne/14702-KIELICH-MSZALNY-64182-64182.html

Nasz kolejny przykład współczesnego kielicha nie ustępuje ani na krok poprzednikom. Bardzo potężny i trwały, bo mosiężny. Jest też podobnie jak wcześniejsze kielichy pieczołowicie złocony. Jednak w tym omówionym już gronie jest on najmniejszy, bo 15 centymetrowy, co nie znaczy, że mniej istotny – w równie dostojny sposób stanowi integralną część nabożeństw.

Kielich mszalny 64252

https://www.sklepzdewocjonaliami.pl/kielichy-mszalne-liturgiczne/14701-KIELICH-MSZALNY-64252-64252.html

Tutaj mamy do czynienia z najbardziej zdobnym kielichem z omawianego grona. Cały koszyk kielicha jest niesamowicie pięknie przyozdobiony posrebrzanymi elementami – co wygląda zjawiskowo. Również nodus jest srebrzony. To kolejna mosiężna propozycja kielicha mszalnego. Ten złocony przedmiot mierzy sobie 20 centymetrów wysokości.

Kielich mszalny 64181

https://www.sklepzdewocjonaliami.pl/kielichy-mszalne-liturgiczne/14700-KIELICH-MSZALNY-64181-64181.html

Ostatnim pięknym kielichem, jaki mamy przyjemność zaprezentować w tym zestawieniu jest niemalże brat bliźniak poprzedniego – z tym, że tutaj choć te same zdobienia na nodusie i kielichu to są pozłacane, a nie srebrzone. Ten kielich natomiast także jest mosiężny i mierzy sobie taką samą 20 centymetrową wysokość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close