Site Loading

Na czym polega usługa skupu odszkodowań?

Na czym polega usługa skupu odszkodowań?

Uszkodzenia auta podczas kolizji drogowej to sytuacja, która może przydarzyć się każdemu kierowcy. Jeśli usterka nie jest poważna, zwykle jest oznacza to żadnego dramatu. Kierowcy spisują oświadczenie dotyczące zdarzenia drogowego, a następnie poszkodowany kierowca czeka na odszkodowanie z polisy OC. Może się jednak zdarzyć, że firma ubezpieczeniowa nie będzie chciała odszkodowania wypłacić lub znacznie je zaniży. Co w takiej sytuacji zrobić?

Problem z odszkodowaniem

Niestety wiele firm ubezpieczeniowych ma tendencje do zaniżania kwoty odszkodowania. Oznacza to, że proponowana przez ubezpieczyciela wysokość odszkodowania może nie wystarczyć na naprawę usterki lub może nie poryć kosztów już przeprowadzonej naprawy. W takiej sytuacji poszkodowany kierowca może oczywiście wejść w spór z firmą ubezpieczeniową. Może w tym celu powołać rzeczoznawcę samochodowego lub nawet udać się na drogę sądową. Niestety taka walka o wyższe odszkodowanie może ciągnąć się w nieskończoność. Poza tym kierowca nie ma żaden pewności czy zakończy się sukcesem. Dlatego warto jest skorzystać z innego rozwiązania.

Sprzedaż szkody z polisy OC

Kierowcy, którzy borykają się z problemem zaniżonego odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową mogą skorzystać z innego rozwiązania. Mowa tu o sprzedaży szkody z polisy OC firmie odszkodowawczej. Na rynku funkcjonuje wiele takich firm, a ich popularność stale rośnie. Firmy odszkodowawcze zajmują się skupem szkód z polis OC.

Na czym polega usługa skupu odszkodowania?

Kierowca, który nie zgadza się kwotą odszkodowania zaproponowaną przez ubezpieczyciela wcale nie musi walczyć o wyższe odszkodowanie. Może zgłosić się do firmy odszkodowawczej tbekspert.pl w celu sprzedaży swojej szkody z polisy OC. Firma odszkodowawcza po analizie zdarzenia i decyzji firmy ubezpieczeniowej zaproponuje kwotę, za którą może odkupić szkodę z polisy OC. Jeśli kwota ta jest do zaakceptowania przez kierowcę może on sprzedać swoją szkodę firmę odszkodowawczej. Odbywa się to na zasadzie umowy cesji. Co ważne dla kierowcy, kwotę zaproponowaną przez firmę odszkodowawczą otrzymuje on niemal natychmiast. Oznacza to, że dzięki temu rozwiązaniu kierowca na w posiadaniu gotówkę i problem z głowy. To teraz na barkach firmy odszkodowawczej będzie uzyskanie jak największej kwoty od firmy ubezpieczeniowej.

Nie trudno się domyśleć, że takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne dla kierowcy. Może on bez zbędnej walki z firmą ubezpieczeniową uzyskać zadowalającą go kwotę pieniędzy i zakończyć całą sprawę. Dzięki temu będzie mógł szybko dokonać naprawy auta lub po prostu otrzyma zwrot wcześniej poniesionych wydatków.

Close