Site Loading

Osłona z plexi jako ochrona przed koronawirusem

Osłona z plexi jako ochrona przed koronawirusem

Obecna sytuacja epidemiologiczna skłoniła wiele osób do rozpoczęcia pracy zdalnej. Istnieje jednak mnóstwo zawodów w przypadku których nie jest to możliwe. Osoby, które muszą na co dzień osobiście kontaktować się z dużymi grupami interesantów, są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem. Jak skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowania pracowników?

Osłona z plexi barierą dla drobnoustrojów

Od momentu ogłoszenia stanu wyjątkowego związanego z epidemią, w wielu miejscach publicznych pojawiły się ekrany z przezroczystego tworzywa. Jakie jest ich działanie? Otóż bariery z plexiglasu ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii przenoszonych drogą kropelkową. Niektóre spośród badań wykazały, że koronawirus może przedostać się do organizmu nie tylko przez jamę ustną, ale również przez błony takie jak śluzówka oka. Dlatego obok zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekowania rąk, warto osłonić też resztę twarzy. Jest to szczególnie istotne w przypadku pracowników, którzy każdego dnia wystawieni są na kontakt z wieloma osobami. Odpowiednio zaprojektowane osłony z plexi umożliwiają wygodny kontakt z klientem przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Dlaczego szyby z pleksiglasu?

Wybór plexi nie jest przypadkowy. Materiał ten posiada szereg właściwości przemawiających na jego korzyść. Przede wszystkim jest wyjątkowo lekki, co ułatwia montowanie wykonanych z niego szyb dużych gabarytów. Poza tym, szacuje się, że jest około 10 razy bardziej wytrzymały od szkła. Duża odporność na uszkodzenia i brak możliwości stłuczenia są wyjątkowo ważne w miejscach, w których każdego dnia pojawia się wiele osób. Dodatkowym atutem jest fakt, że osłona z plexi nie obniża jakości kontaktu z klientem. Dzięki temu, że jest przejrzysta, nie zakłóca widoczności. Umożliwia również sprawną komunikację werbalną. Korzystne właściwości mechaniczne materiału umożliwiają tworzenie z niego elementu o różnych kształtach i wymiarach. Dzięki temu dopasowuje się do różnego rodzaju lad i stołów. Również przygotowanie szyb z dostosowanymi do spełniania określonych funkcji wycięciami nie stanowi problemu. Wyjątkowo istotnym w czasie epidemii jest fakt, że pleksiglas łatwo utrzymać w czystości. Do jego pielęgnacji wystarczy bowiem ścierka, płyn do szyb i środek dezynfekujący.

Noszenie ochronnych maseczek i regularna dezynfekcja rąk skutecznie obniżają ryzyko zarażenia wirusem. Pracownikom sklepów i innych lokali usługowych warto jednak zapewnić dodatkową ochronę. Niezbędnym wyposażeniem każdego publicznego miejsca usługowego jest więc osłona z plexi.

Close