Site Loading

Skup i odzyskiwanie odszkodowań z OC

Skup i odzyskiwanie odszkodowań z OC

Każdy kierowca doskonale wie, że na drodze zdarzyć mogą się różne sytuacje. W tym stłuczki i kolizję. W takim przypadku poszkodowany kierowca ma możliwość uzyskania odszkodowania z polisy OC sprawcy. Trzeba jednak wiedzieć, że często nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać.

Kolizja i co dalej?

Kolizje i stłuczki zdarzają się bardzo często. Problem w takiej sytuacji jest mniejszy jeśli sprawca kolizji przyznaje się do winy. W takim przypadku obaj kierowcy spisują stosowne oświadczenie, w którym opisują zaistniałą sytuację. Sprawca przekazuje poszkodowanemu dane swojej polisy OC. Poszkodowany kierowca może w takiej sytuacji zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej z wnioskiem o wypłatę odszkodowania. Zdarza się jednak, że może to stanowić problem.

Wyplata odszkodowania przez ubezpieczyciela

Mogłoby się wydawać, że wypłata odszkodowania to tylko formalność. Niestety nie zawsze tak jest. Firmy ubezpieczeniowe mają bowiem często tendencję do zaniżania kwoty odszkodowania. Często proponowana kwota nie pokrywa rzeczywistych kosztów naprawy auta. Dla kierowcy to nie mały problem. Może on w takiej sytuacji walczyć o większą kwotę odszkodowania. Może w tym celu skierować nawet sprawę na drogę sądową. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z długim okresem oczekiwania na rozstrzygnięcie. Dodatkowo nie ma się pewności czy sprawa zakończy się sukcesem. Jest jednak inne rozwiązanie, często dużo korzystniejsze dla poszkodowanego kierowcy.

Sprzedaż szkody z polisy OC

Na rynku funkcjonują firmy odszkodowawcze zajmujące się skupem szkód z polisy OC. To często korzystna alternatywa dla poszkodowanego w porównaniu z samodzielną walką z firmą ubezpieczeniową. Sprzedaż szkody oznacza odzyskanie środków finansowych niemal natychmiast. To dzień lub kilka w przypadku przelewu środków na konto. Jeżeli jesteś zainteresowany taką formą odzyskania pełnej kwoty odszkodowania zapoznaj się z ofertą firmy TB Ekspert, która oferuje skup odszkodowań.Pełną ofertę znajdziesz klikając w link.

Jak sprzedać szkodę z polisy OC?

Sama procedura sprzedaży szkody z polisy OC jest bardzo prosta i szybka. W pierwszej kolejności zgłosić należy się do firmy odszkodowawczej oferującej taką usługę. Kolejny krok to przedstawienie wszystkich dokumentów związanych ze szkodą. Na ich podstawie firma odszkodowawcza przeprowadzi wycenę i zaproponuje kwotę, za którą jest w stanie odkupić szkodę. Jeśli kwota ta jest satysfakcjonująca możliwe jest podpisanie umowy sprzedaży, czyli cesji szkody na firmę odszkodowawczą. Kierowca otrzymuje umówione środki finansowe i cała sprawa się dla niego kończy. Szybko i sprawnie. Teraz to firma odszkodowawcza zwróci się do ubezpieczyciela w celu odzyskania korzystnej dla niej kwoty za szkodę z polisy OC, która odkupiła.

Close