Site Loading

Sprzedaż książek w skupie – czy to się opłaca?

Sprzedaż książek w skupie - czy to się opłaca?

Dużo czytamy, a przechodząc obok księgarni nie możemy się powstrzymać przed zakupem nowej książki. Pochłaniamy ją w pośpiechu, w jeden wieczór po czym odkładamy na półkę i zapominamy. Książki ładnie się prezentują ale nadmiar może przytłoczyć. Ciągłe przecieranie ich z kurzu bywa frustrujące. Jest ich tyle, że zapomnieliśmy już jakie tytuły posiadamy w swojej kolekcji. Z chęcią pozbylibyśmy się części tego zbioru ale nie wiemy jak się do tego zabrać.

Można by spróbować wystawiać je na aukcjach internetowych ale wymaga to wiele zachodu. Najlepiej jakby ktoś sam przyszedł do nas do domu, zabrał te pozycje, które są zbędne i jeszcze zapłacił nam za to pieniądze. Tak właśnie działają skupy książek. Niektóre z nich mają swoje stacjonarne oddziały, do których możemy przynieść przeczytane tomy osobiście. Czy to się opłaca?

Zaoszczędzimy czas

Sprzedając książki do skupu tak naprawdę nie mamy zbyt wiele do zrobienia. Dzwonimy po specjalistę, który odwiedza nas i wycenia wszystkie pozycje. Możemy pozbyć się większości gatunków książek za jednym razem, nawet nie wychodząc z domu. Wystawiając książki na aukcjach internetowych stracilibyśmy sporo czasu na zrobienie zdjęć, wystawianie pojedynczych ofert i wysyłkę.

Otrzymamy szybki zastrzyk gotówki

Sprzedając książki w skupie może zarobimy trochę mniej niż gdzie indziej ale zaoszczędzony czas i brak potrzeby dojazdu są równie cenne. Pieniądze otrzymamy od ręki i zawsze będzie to jakiś zastrzyk gotówki.

Będziemy mieć więcej miejsca

Na półkach wreszcie zwolni się trochę miejsca. Jeśli nasz pokój wyglądał już prawie jak biblioteka zyskamy sporo przestrzeni. Możemy zacząć ją od nowa zapełniać lub wykorzystać na coś innego. Więcej miejsca pozwoli też lepiej wyeksponować te tytuły, które z nami zostały.

Pomożemy środowisku a książki zyskają drugie życie

Na wydrukowanie jednej książki wykorzystuje się sporo papieru i energii elektrycznej. Dzięki temu, że damy książkom „drugie życie” i przyczynimy się do mniejszego zużycia tych zasobów. Sprawimy również radość osobie, która zamiast kupować nową książkę po pełnej cenie będzie mogła zapłacić mniej w skupie.

Znając te wszystkie aspekty sprzedaży książek w skupie możemy łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie czy nam się to opłaca. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, zyskać trochę miejsca i otrzymać szybki zastrzyk gotówki nie ma co się zastanawiać. Do książek przywiązujemy się emocjonalnie. Przyciągają nas. Nie bez powodu przecież znalazły się na naszej półce. Im dłużej będziemy zwlekać tym trudniej będzie nam się ich pozbyć.

Więcej o korzyściach, które możesz uzyskać na temat sprzedaży książek w skupie uzyskasz na stronie internetowej.

Close