Site Loading

W Polsce istnieje wiele antykwariatów. Niektóre działają tylko stacjonarnie inne internetowo. Wśród wszystkich dostępnych opcji do topowej piątki zdecydowanie należą poniższe antykwariaty.

Amicus internetowy antykwariat

Istnieje od roku 2005 na terenie Ząbek. Zaczynał jako mały miejscowy antykwariat, obecnie działalność prowadzi w całym kraju. Właścicielami są ludzie młodzi, z pasją, pragnący by ludzie częściej (i legalniej) sięgali po książki i muzykę. W antykwariacie sprzedawane są książki najróżniejszego rodzaju. Zarówno autorów zagranicznych jak i polskich. Możliwe nawet jest kupienie książek starych, określanych mianem antyków, z XIX wieku. Oprócz tego w swoim zbiorze mają liczne filmy DVD, płyty kompaktowe i winylowe. Przeczytaj więcej.

Antykwariat Kwadryga

Założony w 1998 roku, funkcjonuje do dziś na terenie Warszawy. Oferowane produkty są stare, często nie do zdobycia w sklepach czy na internetowych aukcjach, czyli inaczej białe kruki. Są tu między innymi książki (z autografami lub bez nich), czasopisma, a nawet artykuły, których nie trzeba czytać – pocztówki, grafiki, mapy. Towary dodawane są codziennie z dokładnym opisem wszelkich uszkodzeń. Antykwariat skierowany dla tych osób, którzy doceniają rzeczy z „duszą” i szukają nieznanych dotąd unikatowych materiałów.

Antykwariat Królicza Jama

Antykwariat działający stacjonarnie, na terenie Krakowa, ale także internetowo. Każdy kto ma okazję zajrzeć do jego siedzimy może przejrzeć ofertę siedząc na wygodnym fotelu, sprowadzonym specjalnie dla wygody klienta. W sprzedaży znajdują się książki o różnej tematyce – w tym książki sprzed II wojny światowej, oraz czasopisma. Wśród nich znajdą się też pozycję nowsze, wydane w ciągu ostatnich kilku lat. Oprócz tego zakupić tam  można audiobooki, filmy DVD, Płyty CD z muzyką. Antykwariat oferuje możliwość zakupu towarów przez sklep internetowy Allegro.

Antykwariat Tezeusz

Powstał w 2011 roku. Od tego czasu antykwariat prężnie się rozwijał otwierając filię w coraz to nowszych miejscach – Warszawa, Łódź, Kraków i inne. W ofercie Tezeusza znajdują się książki, zarówno te stare jak i nowości, polskojęzyczne i obcojęzyczne. Oprócz tego klient może zakupić też komiksy, audiobooki, ebooki i rzeczy typowo nieksiążkowe – zabawki, notatniki, kolorowanki. Łącznie ponad 900 tysięcy unikalnych pozycji. Zamówienia przyjmowane są wyłącznie internetowo. Możliwy jest kontakt telefoniczny i mailowy. Antykwariat prowadzi również skup książek.

Antykwariat Abecadło

Antykwariat działający głównie stacjonarnie na terenie Krakowa. W nieco mniejszym zakresie internetowo. W swojej ofercie posiada głównie pozycje książkowe – niektóre bardzo stare sprzed 100 lat. Dostępne są również mapy, pocztówki i dokumenty – stworzone wyłącznie przed rokiem 1945. Cały ich zbiór wynosi ponad 20 tysięcy egzemplarzy. Ceny zaczynają się już od kilku złotych. Antykwariat ma stały kontakt z ludźmi nie tylko w stosunkach klient – sprzedawca, ale także jako czytelnik. Organizuje różne spotkania autorskie czy też wieczory książkowe.

Close