Site Loading

Dzwonki liturgiczne to nie tylko integralna część celebrowania Mszy Świętej, ale także najpiękniejszy przykład sztuki sakralnej. Robione od wieków bezustannie zachwycają swoim kunsztem i precyzją wykonania, a także niesłychanym pięknem, którego próżno szukać w świeckich dziełach. Warto zatem przyjrzeć się tym, które można jeszcze gdzieniegdzie nabyć w niezmierzonej sieci internetowej. W niniejszym wpisie wybraliśmy kilka z takich skarbów.

Piękny stary dzwon z brązu

http://allegro.pl/piekny-stary-dzwon-z-brazu-dzwonek-2710179-i7024184875.html

Tutaj mamy do czynienia z przepięknym stylem i wykonaniem. Dzwon został wykonany w brązalu. Jego jakość wykonania jest potwierdzona tym, iż mimo upływu czasu nadal zachwyca bardzo dobrym oryginalnym stanem.

Wymiary dzwonka:

  • średnica: 14 cm
  • wysokość: 16 cm
  • długość: 15 cm

Gong jednotonowy

https://liturgiczny.pl/gong-jednotonowy-dz-27

Tutaj mamy do czynienia z dużym gongiem wiszącym, mosiężnym i wykonanym z odlewów. Zachwyca w każdym calu – tym bardziej, iż został dodatkowo polerowany i lakierowany. Ręczny sposób produkcji sprawia, że w istocie jest unikatowy.

Wymiary: 38 x 37 cm

Stary dzwon mosiężny pochodzący z XIX – XXw

http://allegro.pl/xix-xxw-stary-dzwon-mosiezny-no-18-dzwonek-2038-i7036795702.html

Mamy tutaj do czynienia z oryginalnym antykiem, a nie autentyczną repliką – co podnosi walory przedmiotu. Nigdy nie był dodatkowo czyszczony, przez co można nim zauważyć jeszcze oryginalną patynę. Jak na swój wiek – bardzo dobrze zachowany.

Wymiary dzwonka:

  • wysokość z uchwytem: 12,5cm
  • średnica (podstawy): 12,3cm

Gong jednotonowy

https://liturgiczny.pl/gong-jednotonowy-612

Przepiękny gong jednotonowy wykonany z mosiądzu. Przepiękny w kształcie, widać w nim dzieło rąk ludzkich. I kształtowanie, i wykańczanie jest godne uwagi. Powstały na kanwie dopracowanej w każdej szczególe formy odlewniczej, co nadaje mu wyjątkowego charakteru.

Średnica gongu: 26 cm

Zabytkowy dzwonek z brązu z XIX-XXw

http://allegro.pl/xix-xxw-10-5cm-762g-zabytkowy-dzwonek-z-brazu-2052-i7036795685.html

Kolejna przepiękna rzecz pochodząca z okresu XIX-XX wieku i wykonana z brązu. Oryginał, żadna replika – co widać już na pierwszy rzut oka. Jest ciężki i nie był czyszczony, przez co zachowała się na nim oryginalna patyna.

Wymiary dzwonka:

  • wysokość razem z uchwytem: 10,5cm
  • średnica (podstawy): 11,8cm

Dzwonek zakonny mosiężny

https://liturgiczny.pl/dzwonek-zakonny-mosiezny-dz13

Dzwonek zakonny mosiężny jaki tu widać – zachwyca w każdym detalu. Zarówno jego kształt, jak i wykończenie wskazują na bardzo precyzyjną pracę rąk ludzkich. To dzieło natchnione.

  • Szerokość: 26 cm
  • Wysokość: 26 cm

Warto zapoznać się z ofertą na produkcję dzwonków kościelnych liturgicznych, gdyż nie tylko ich wygląd, ale sam proces wykonania jest równie fascynujący. Są wytwarzane przez Pracownie Brązownicze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close