Site Loading

Zakładanie ogrodów Kraków – cennik 2020

Zakładanie ogrodów Kraków - cennik 2020

Zadbany ogród, z całą pewnością przyciąga wzrok i tym samym jest również doskonałym miejscem do odpoczynku, zwłaszcza w letnich miesiącach. Jednak, aby przydomowy ogródek faktycznie był miejscem przyjemnym, często wymagana jest pomoc specjalistów, a jak wiadomo, ta kosztuje. Warto w związku z tym zapoznać się z aktualnym cennikiem, który zawiera koszta prac w ogródku na sezon 2020.

Od czego może być zależny taki cennik?

Tak naprawdę najwięcej, jeśli chodzi o cennik zakładania oraz pielęgnacji ogrodów zależy od przestrzeni, którą się dysponuje. Oczywiście im ogród jest większy, tym większe są koszta całego przedsięwzięcia. Zdarza się jednak, że po przeliczeniu na metry kwadratowe, mniejsze ogrody kosztują nieco więcej, ponieważ w przypadku dużych przestrzeni można negocjować cennik z wykonawcami oraz zaoszczędzić nieco na używanych materiałach.

W ostateczności jednak cały cennik wykonania ogrodu może być zależny od stylu, w którym ma on zostać stworzony, a więc między innymi od ilości krzewów, drzew i kwiatów, które mają zostać zasadzone. Oczywiście na tym nie koniec, ponieważ w ogrodzie wykorzystać można również wiele innych motywów, takich jak sztuczne jeziorko, mostki, przejścia czy altanki. Każdy dodatkowy element będzie kosztował i dlatego już wcześniej warto stworzyć sobie plan, który pomoże określić wydatki oraz to, na co zostaną one przeznaczone. Na wielu elementach można dodatkowo zaoszczędzić. Chociażby kwestia wysiewu trawy. Na przykład trawa z siewu może być o wiele tańsza od traw, które wysiewane są z rolki. Do tego dochodzi także kwestia nawodnienia. Można z niego zrezygnować i tym samym zaoszczędzić. Im system bardziej zaawansowany, tym koszta są większe.

Jakie są konkretne koszta wykonania ogrodu?

Tak, jak było już wspomniane, warto już na samym początku przygotować sobie dokładny plan, w którym określone będą elementy, które chce się wykorzystać w ogrodzie oraz konkretne rośliny. Dzięki temu będzie można oszacować zbliżony cennik. Projekt małego ogrodu zazwyczaj kosztuje około 1600 złotych, podczas gdy za sporządzenie projektu dużego ogrodu zapłacić już trzeba prawie 4 tysiące. Warto też zwrócić uwagę na to, że każda dodatkowa usługa oraz konsultacja to kolejny koszt. Z reguły nie są to jednak kwoty przekraczające sto złotych. Do tego doliczyć trzeba ceny ozdób i elementów ogrodowych, a także każdej roślinki, które zostaną zasadzona w ogrodzie. Warto kupować je w hurcie.

Close